Autor: Ivanka Švaljek, 24. 10. 2013.

U petak, 18.10. 2013. održana je svečana priredba povodom obilježavanja Dana škole.

Svečanoj priredbi prisustvovali su uz učenike i djelatnike škole, cijenjeni gosti i roditelji. Priredbu je započeo zbor škole izvedbom himne pod vodstvom učiteljice glazbene kulture Dubravke Habjanec. Nakon himne,učenicima i gostima obratila se prigodnim govorom ravnateljica škole Milena Veseljak te pozvala neke od gostiju da se obrate sa nekoliko riječi. Jedan od gostiju, Ivan Lamot,pročelnik Upravnog odjela za obrazovanje, kulturu, šport i tehničku kulturu obratio se učenicima, nastavnicima i roditeljima sa par prigodnih riječi. Saborska zastupnica gospođa Dunja Špoljar izrazila je zadovoljstvo svojim dolaskom. Zahvaljujemo im se na tome.

Učenici Helena i Tomislav Sajko vodili su svečani program koji je započeo recitacijom učenice Mie Koprolčec “Jesenski veter“. Učenici 2.a razreda pokazali su nam što znaju svojim igrokazom „U povrtnjaku.“ O važnosti tjelovježbe podsjetila nas je plesna skupina sa svojom plesnom točkom. U veselom tonu nastavila je dramsko-literarna skupina igrokazom „Ljubavni jadi.“ Daria Rukav i Matija Kovačec otplesali su splet latinoameričkih plesova. Uživali smo u lakoći njihovih koraka!

Prošle  školske godine učenici su opet bili uspješni u pisanju i recitiranju. Jelena Sajko recitirala  nam je svoju pjesmu ''Smrt moga blaga'' kojom je osvojila 2. mjesto na nagradi Side Košutić, dok je Jan Fruk recitirao pjesmu ''Zagorski jal'' kojom je predstavljao našu školu na županijskom natjecanju Lidrano 2013. U nastavku je učenica Lorena Pažameta uz zbor škole  otpjevala pjesmu „Oko jene hiže“ s kojom je nastupila na ovogodišnjem Malom kaju u Krapini.

Ove su godine tema Otvorenih vrata škole bile buče. Učenici su istraživali  recepte i isprobavali ih uz pomoć mama i baka. Crtali su buče i učili o njihovim hranidbenim vrijednostima, pisali pjesme, a sve to složili su u brošuru „Buča i bučini specijaliteti“. Najbolje pjesme mogli ste ćuti na priredbi. Komisija u sastavu: Jasenka Marmilić, Ružmira Jambrek, Ana Bartolec i Ivana Frajzman odlučila je 3. mjesto u kategoriji nižih razreda dodijeliti Luki Cerovcu (3.a), 2. mjesto Alenu Šalkoviću (3. b), a 1. mjesto Leonardi Jedvaj, učenici 4.b razreda. U kategoriji viših razreda 3. mjesto osvojila je Helena Poljak (6. a), 2. mjesto Dariji Rukav (8. a), a 1. mjesto dijele Lorena Potočki, 7.a i Jan Fruk, 6.a. Najmlađi su pripremili igrokaze o bučama. Učenici 1. a izveli su igrokaz „Bundeva u vrtu'', a učenici 2. a igrokaz „Bučnica''. Folkloraši su svojom plesnom točkom pokazali koliko cijene tradiciju našeg kraja. Učenici iz Područne škole u Jazvinama također su vrijedno pripremali svoje igrokaze za priredbu. Najprije smo saznali kakve su to „Muke zbog jabuke“, a zatim  sve o „Tikvi primadoni“  u istoimenoj scenskoj igri.

Priredbu smo započeli i završili pjesmom. Svi su bili pozvani razgledati  štandove Učeničke zadruge i projekta Škole za Afriku, pridružiti nam se na bučijadi i razgledati naše izložbe.

Zahvaljujemo se svima na sudjelovanju i prisustvovanju na Danu škole.

Fotogalerija: Dan škole