Svi smo mi jedna škola - Sportski dan u Jazvinama
Autor: Ivanka Švaljek, 28. 4. 2015.

Dana 27. travnja u Jazvinama je održan sportski susret među učenicima razredne nastave centralne škole i područnih škola.

Učenici PRO Jazvine goste su pozdravili prigodnom pjesmom  „Prijateljstvo“  te riječima dobrodošlice poželjevši im što bolji plasman u igrama. Izvlačenjem papirića formiralo se 10 ekipa – Skakvci, Puževi, Tratinčice, Maslačci, Djeteline, Zečevi, Pčele, Leptiri, Bubamare i Zvončići. Igre su bile organizirane po stanicama – Pljesni i pobjegni, Marama, Prolaz, Graničar, Konjanici, Plahtomat i Poligon brzine. Skupine su prolazile stanicama i skupljale bodove. S nekim igrama učenici su se susreli prvi put i nisu krili oduševljenje te su neke igre ponovili i tako zaradili bonus bodove. Nakon igara, učenici su odmorili uz zajednički obrok i druženje.  Na likovnoj kulturi učenici su u skupinama, po razrednim odjeljenjima, pastelama slikali simbole svoga razreda, gdje su jedino slogom i zajedništvom mogli napraviti što uspješnije radove. U međuvremenu su prebrojani bodovi i dvije ekipe dijelile su prvo  mjesto. Dodatnom igrom – potezanjem užeta, Tratinčice su odnijele pobjedu te zaslužile diplome i nagrade za osvojeno prvo mjesto. Ostali učenici počastili su se omiljenim slatkišima te zasluženo čestitali našim prvacima. Na kraju druženja potezalo se uže, dječaci protiv djevojčica. Na iznenađenje mnogih, pobijedile su djevojčice.

U vedrom raspoloženju učenici PRO Jazvine ispratili su svoje goste i tako je još jedan susret u sklopu projekta Svi mo mi jedna škola priveden kraju.

Kako slike govore više od riječi,  pogledajte fotografije i uvjerite se da su svi učenici uživali u ovom danu.

Fotogalerija:  Sportski dan u Jazvinama

Učiteljice PRO Jazvine