Ovaj mjesec: 2027
Započeo program Otvorenih vrata škole
Autor: Ivanka Švaljek, 16. 10. 2015.

U četvrtak, 15. listopada 2015., u školskoj sportskoj dvorani započeo je ovogodišnji program obilježavanja Dana škole.

Na samom početku održao se prvi po redu „Sajam mogućnosti“ u našoj školi. Okupljenim učenicima, roditeljima i učiteljima predstavili su se klubovi i udruge s područja općine Radoboj i bliže okolice, s ciljem uključivanja učenika u dodatne izvanškolske aktivnosti koje mogu pomoći razvijanju osobnosti i očuvanju zdravlja učenika.

U ime Radobojske limene glazbe okupljenima se obratio gospodin Dragutin Crnek te pozvao učenike koji su zainteresirani da im se priključe i nauče svirati neki instrument. Predstavili su se i sportski klubovi, NK Radoboj i Rukometna akademija „Boris Dvoršek-Igor Vori“, koja od nedavno djeluje i u Krapini, te Radobojske mažoretkinje. Kadeti NK Radoboj s trenerom Markom Pastorčićem pokazali su nam kako izgleda jedan nogometni trening, a mažoretkinje su izvele jednu plesnu točku. Učiteljica i članica Društva „Naša djeca“ Radoboj Sanja Dunaj predstavila je ciljeve i aktivnosti društva koje se brine o dobrobiti djece i sudjeluje u brojnim akcijama kojima se nastoji pomoći djeci. U program se uključila i Policijska uprava Krapina koja je učenicima približila posao kojim se bave pirotehničari, interventni i prometni policajci. Učenici su imali priliku vidjeti razne eksplozivne naprave s kojima se pirotehničari svakodnevno susreću, ali i osvježiti svoje znanje o postupanju s njima.

Fotogalerija: Sajam mogućnosti

Nakon „Sajma mogućnosti“ u dvorani se održala radionica u pružanju prve pomoći u organizaciji Gradskog društva Crvenog križa Krapina. Učenici, roditelji i učitelji upoznali su se sa sadržajem kutije Prve pomoći, postupcima pružanja prve pomoći unesrećenima te metodom oživaljavanja pomoću najnovijeg automatskog električnog defibrilatora (AED).

Time je završio prvi dan Otvorenih vrata škole, a nastavlja se obilježavanjem Dana kruha.