ZAVRŠENA SU ŠKOLSKA NATJECANJA!
Autor: Dražen Gerić, 2. 3. 2021.

Poštovani roditelji, dragi učenici, kolege i prijatelji Osnovne škole Side Košutić Radoboj!

Završila su školska natjecanja na koja smo se prijavili. Rezultati koje su postigli naši učenici čine nas izrazito ponosnima.

Na gotovo svim područjima pozvani smo na županijsku razinu natjecanja, i to na način da su naši učenici na ili pri vrhu poretka po broju osvojenih bodova.

Na natjecanju iz hrvatskog jezika sudjelovalo je troje učenika osmog razreda. Svi su pozvani na županijsku razinu. To su: Petar Guntner, Dominik Pažameta i Anamarija Draganić koja je osvojila prvo mjesto i najviše bodova na području naše županije.

U poznavanju matematike natjecalo se troje učenika četvrtog, jedan učenik sedmog i dvije učenice osmog razreda. Na županijsko natjecanje pozvani su: Ana Šemnički, Roko Roca, Tin Jurinjak, Josip Krleža i Lara Hrvoj koja je u kategoriji četvrtih razreda osvojila prvo mjesto i najviše bodova na razini Krapinsko-zagorske županije.

Na natjecanju iz kemije, kao i natjecanju iz fizike, sudjelovale su Ana Šemnički i Anamarija Draganić, učenice osmog razreda. Iz obje su kategorije pozvane na županijsku razinu natjecanja.

U poznavanju povijesti natjecala se Anamarija Draganić, učenica osmog razreda te je ostvarila rezultat koji joj je osigurao sudjelovanje na županijskom natjecanju.

Na natjecanju iz engleskog jezika sudjelovalo je petero učenika osmih razreda. Svi su postigli vrlo dobre rezultate, a najboljim se dokazao Patrik Ferk kojem je samo jedan bod nedostajao da bude pozvan na županijsku razinu.

Vjeronaučna olimpijada održala se već na županijskoj razini. Osmijeh na lica izmamili su nam učenici osmog razreda: Marko Vidović, Patrik Ferk, Petar Guntner i Luka Draganić koji su kao ekipa osvojili izvrsno četvrto mjesto na području Krapinsko-zagorske županije.

Učenici naše škole svake godine rado sudjeluju na LiDraNu - hrvatskoj smotri literarnog, dramsko-scenskog i novinarskog stvaralaštva. Ove su se godine aktivno uključili učenici trećeg i četvrtog razreda. Od mnoštva natjecatelja odabrano je troje koje će našu školu predstavljati na županijskoj razini, a to su Tin Jurinjak u kategoriji dramsko-scenskog nastupa te Ana Djaković i Anja Grmovšek u kategoriji literarnog stvaralaštva.

Rezultati koje su naši učenici postigli među najboljima su na području Krapinsko-zagorske županije. Vrijedni su svake pohvale i sve nas čine izrazito ponosnima. Iza njih stoji ogroman trud i rad, ali ti su uspjesi i odraz kvalitete rada naših učitelja. Ovo je jasan dokaz kako je Osnovna škola Side Košutić Radoboj izuzetno kvalitetna škola te s ponosom možemo istaknuti imena učitelja koji su učenike pripremali za natjecanja: Tamara Poljak, Tatjana Hršak, Ivan Kovačević, Biserka Fruk, Dragica Pospiš, Dijana Mikša, Sanja Dunaj, Dubravka Kiseljak Hmelina, Magdalena Želimorski, Sanja Ranogajec Kučko i Milena Veseljak.

Našim učenicima i njihovim mentorima želimo puno sreće i uspjeha na županijskoj razini natjecanja.

Ravnatelj: Dražen Gerić