Županijsko natjecanje iz matematike
Autor: Ivanka Švaljek, 6. 4. 2021.

U ponedjeljak 29. ožujka 2021. održano je Županijsko natjecanje iz matematike. Iako je natjecanje trebalo biti u Osnovnoj školi Pavla Štoosa u Kraljevcu na Sutli, zbog sve lošije epidemiološke situacije koja nas je snašla, odlučeno je da se natjecanje provede u matičnim školama.

Da matematika nije strašna dokazalo je čak 5 učenika naše škole: Lara Hrvoj 4.a, Tin Jurinjak 4.a, Josip Krleža 4.a, Roko Roca 7.b i Ana Šemnički 8.b,  koji su nakon odličnih rezultata na školskom natjecanju našu školu predstavljali na županijskoj razini natjecanja.

Ana Šemnički osvojila je 5. mjesto, a Roko Roca 6. mjesto. Oni su svojim trudom i radom pokazali i dokazali da je izreka „Gdje ima volje ima i načina.“ itekako točna. Uz sve obaveze, koje donose viši razredi osnovne škole, a kojih ima dosta, izdvojili su i dodatno vrijeme za matematiku. Mi im od srca čestitamo i želimo da svoju ljubav prema matematici nastave i dalje razvijati i da nikad ne odustanu kada postane teško jer u matematici je potrebno puno truda, rada i strpljenja.

Ove godine posebno su nas razveselili „mali matematičari“ Lara Hrvoj osvojila je 1. mjesto, Josip Krleža 2. mjesto te Tin Jurinjak 4. mjesto. Iako nema državne razine natjecanja za njihovu dob svojim su rezultatima najavili odlične rezultate tijekom daljnjeg školovanja te ćemo njihove uspjehe pratiti u idućim godinama.

Od srca čestitamo svim našim predstavnicima na odličnim rezultatima te njihovim mentorima i roditeljima. Mentori i roditelji budite i dalje motivacija i zvijezda vodilja učenicima, a vi dragi naši učenici nastavite se i dalje truditi i marljivo raditi jer se jedino trudom i radom postižu rezultati i dolazi do cilja – to ste i dokazali ovim natjecanjem.

Biserka Fruk, učiteljica matematike