Sajam mogućnosti
Autor: Ivanka Švaljek, 24. 10. 2013.

U četvrtak, 17. 10. 2013. u 18.00 sati u dvorani škole održan je „Sajam mogućnosti“, projekt     „Zajedno možemo više“ PU, Općine i škole.

Voditeljica programa bila je učenica 5.a razreda, Ana Broz. Na samom početku, nazočnima su se s par riječi obratili načelnik općine Anđelko Topolovec, načelnik policijske postaje u Krapini, Ivan Poljak i ravnateljica naše škole, Milena Veseljak.

Svoje programe predstavile su radobojske mažoretkinje, Maja Cerovečki i Vida Špoljar. Djevojke su izvele kratku plsenu točku i svojom prezentacijom pokušale privući što više članova. Prijateljstvo, putovanja, sport, druženje i natjecanja odličan su motiv mladim djevojkama i djevojčicama da se pridruže.

Svoje programe predstavio je rukometni klub „ Krapina“,  nogometni klub „Radoboj“, stolno-teniski klub „Zagorec“. Plesni cenatr „Habanera“ iz Krapine  predstavio nam se plesnim točkama dvoje odliučnih plesača, Darije Rukav i Mateja Kovačeca. Učenica Klaudija Žun, 7.b predstavila je Učeničku zadrugu "Radobojski guci i trpuci". Kulturno-obrazovno društvo „Sida Košutić“ predstavilo se ukratko publici. Cilj udruge je prenošenje djela književnice Side Košutić. 30.10.1997. osnovana je nagrada Side Košutić „Poljubi grudu zavičajne zemlje i prošapći hvala“.

Na štandovima se mogla razgledati vatrogasna oprema,a posebno zanimanje je pobudila Interventna policija sa svojim prikazom raznih napadačkih situacija i obrambenih tehnika.

Uz izložbu učeničkih radova i starih udžbenika  u školi se mogla razgledati  izložba slika i crteža Ane i Maje Veseljak,

izložba fotografija Ive Gračanina,

te izložba ilustracija Mateje Vincelj

Ana i Maja, inače učenice gimnazije Srednje škole Krapina gaje veliku ljubav prema umjetnosti te se u slobodno se vrijeme bave crtanjem i slikanjem. Izložbom „ Zaustavi trenutak“  obuhvaćeno  je tridesetak radova u različitim tehnikama: od olovke, ugljena, tempere pa do ulja na platnu. Umjetnost vodi u nove, drugačije svjetove, daje snagu i nadahnjuje. Kako i same kažu: „ Divno je imati moć, omogućiti uspomenama da traju, zaustaviti trenutak i omogućiti da traje…“

„Svaka fotografija ima svoju priču“  izložba je Ive Gračanina, člana Foto kluba Krapina. Izložio je tridesetak radova različite tematike koje je svojim fotoaparatom zabilježio na putovanjima.

„Svijet drugačijim očima“ obuhvaća ilustracije u tehnici olovke i tempere te vektorske ilustracije Mateje Vincelj, učiteljice likovne kulture. „Fantazija oplođuje stvarnost da bi u njoj egzistirala, kao što stvarnost potiče fantaziju da bi se kroz nj potvrdila.“ ( D. Popović, Priče iz Arkadije ) Kroz radove se prožimaju realnost i fantazija te jedna drugu potiču.

Zahvaljujemo se svim gostima na dolasku.

Fotogalerija: Sajam mogućnosti