FAŠNIK 2014.
Autor: Ivanka Švaljek, 3. 3. 2014.

KUD Zagorec i OŠ Side Košutić organizirali su ove godine pravu maskiranu feštu u sportskoj dvorani škole i omogućili uživanje u tradiciji koja se već trinaesti put održava u Radoboju.

Nakon uvoda uz limenu glazbu KUD-a  „Mirna“  moglo je polako početi predstavljanje  maškara. I ove godine bilo je puno maštovitih maski, grupnih i pojedinačnih. Što se tiče nagrada, i ove godine bit će nagrađena najorginalnija odrasla maska,najbolja dječja maska  a tri nagrade dodijelit će se najbolje maskiranim grupama. Puno se radilo na maskama, plesu ,igrokazima pa su cijelu priču mogli započeti oni najmlađi, učenici 1.a razreda, kao 14 mačaka. Kao babice i dedeki prikazali su se učenici 2.a razreda i svojim plesom i pjesmom pokazali da nema straha za nasljednike naše zagorske tradicije. 2.b razred zna kako prizvati kišu. Kao Indijance trebalo ih je samo pozorno gledati i pratiti i nema straha da ćete trebati vaše vrtove i polja navodnjavati. 3.a razred odveo nas je u zemlje Europske unije i približio nam sve što nas tamo očekuje. Ove godine štrumfomanija nas sve trese i posvuda vlada, a u 3.b i 4.a je i zavladala. Za budućnost „rock and rolla“ ne trebamo brinuti, ako je vjerovati 4.b razredu. Kako se fašnik ipak održavao u školi, došlo je vrijeme da pogledamo kako đaci izgledaju kao prave male mudrice. Područna škola Gornja Šemnica predstavila je svoje sovice mudrice i njihovu školu za sove. Učenici 5.a razreda prikazali su pohod Sulejmana Velićanstvenog na zagorske brege. Sulejman je ostao kratkih rukava, jer zagorske puce ipak nisu pale na njegov šarm. Za bajku o Crvenkapici smo svi čuli,ali malo drugačiju verziju prikazao je 7.b razred. Učenici su pokazali sve što su pripremili i ostalo je na komisiji da odredi kome će dati nagrade.

Nakon kraćeg dogovaranja, prvo mjesto pripalo je „dedekima i babicama“ 2.a razreda. Drugo mjesto osvojili su rokeri iz 4.b razreda, a treće mjesto pripalo je 7.b razredu i njihovom prikazu Crvenkapice

Kao najbolja odrasla maska odabrana je „Časna sestra“.

Malim robotima pripala je nagrada najbolje pojedinačne dječje maske.

Za kraj, svi posjetitelji pozvani su na galeriju škole na druženje i čašćenje i naravno svima je uručen poziv da se skupimo i druge godine.

Fotogalerija: Fašnik 2014.