BOŽIĆNI KONCERT NA DAR
Autor: Milena Veseljak, 26. 1. 2016.

22. prosinca u našoj školi održan je božićni koncert kojim je svečano proslavljeno božićno vrijeme radosti, mira  i ljubavi.

Predbožićna večer odzvanjala je razigranim zvucima božićnih pjesama koje su marljivo uvježbali izvođači. Program koncerta osmislila je profesorica Dubravka Habjanec koja je ujedno i pripremila većinu izvođača za nastup. Koncert je zamišljen kao poklon škole svim mještanima Radoboja, učenicima i djelatnicima škole, kao i svima koji su došli uživati u glazbi.

Nakon pozdrava koji su okupljenima uputili učenici Lana Vuzem i Jan Fruk te zaželjeli svima sretne blagdane i uživanje u koncertu, nastupili su najmlađi članovi školskog zbora.Solo izvedbama iznenadile su učenice 3. razreda, Laura Ferek Jambrek i Ana Šemnički koje su otpjevale veselu pjesmu ''Pahuljice padajte''. Tradicionalnu pjesmu ''U to vrijeme godišta'' izvele su zatim Ena Vuzem i Miranda Tomašec, učenice 5. razreda. Prvi dio koncerta završen je nastupom učenica Melani Macan, Veronike Pospiš, Anamarije Krleža i Lorene Gotlin. Slijedio je nastup školskog pjevačkog zbora koji je uz prigodnu koreografiju izveo pjesme ''Kyrie Eleison'', ''Sretan Božić svakome'' i ''Rock zvončići''. Nastupe učenika zaokružili su Dominik Pažameta s pjesmom ''Bijeli Božić'' i Lorena Pažameta svojom izvedbom pjesme ''All I want for Christmas''. Slijedili su gosti koji su svojim izvedbama uveličali naš koncert. Iz obitelji Pažameta nastupili su Valentina i Dražen Pažameta, najavljujući dolazak Božića pjesmom ''Veselje ti navješćujem''. Posebno su oduševili Antonio i Miljenko Pernjek, pjevajući o Božiću i Kralju nebeskom. Završni dio koncerta preuzeli su članovi puhačke skupine ''Zagorje Brass Quintet'' – Davor Zrinščak (prva truba), Karlo Vlahek (druga truba), Vedran Malogorski (eufonij), Igor Kralj (tuba) i Denis Martinuš (trombon). Izveli su splet božićnih napjeva i popularnih melodija približivši publici puhačke instrumente.

Ravnateljica škole, gđa Milena Veseljak, zahvalila se na kraju koncerta svim izvođačima te uputila božićnu čestitku okupljenima. Uz glazbu i pjesmu, zajednički je proslavljen nadolazeći Božić. Vjerujemo da će nas i iduće godine okupiti isti povod – uživanje u glazbi i radost Božića.

Jasenka Marmilić