Ovaj mjesec: 2025
Svi smo mi jedna škola
Autor: Ivanka Švaljek, 13. 4. 2016.

Dana 5. travnja 2016. ostvaren je integrirani dan, Pozdrav proljeću, šumi i vodi , sa svim učenicima razredne nastave, u sklopu projekta Svi smo mi jedna škola.

Nakon zanimljivog susreta s književnicom J.Č.Bandov i njezinim likovima, učenici prvog i drugog razreda iz područnih škola, obišli su školsku knjižnicu i u dvorani malo iskoristili sprave kojih u svojoj školi nemaju. Nakon toga su pošli pute kroz Centar Radoboja prema trnacu gdje su pokazali da dobro poznaju gradivo vezano uz proljeće, promet  ali da ih igra na malom igralištu najviše veseli. Put ih je dalje vodio do kapelice, križnog puta , zdenčeka sve do velikog igrališta koje su iskoristili za nekoliko igri . Tijekom putovanja sreli su se sa učenicima prvog i drugog razreda centralne škole i u veselom druženju, slušati pričanje učiteljica i ponavljati naučeno  nije bilo teško.

Učenici trećih i četvrtih razreda obišli su plastenik obitelji Cerovečki te upoznali se sa  uzgojem šampinjona i bukovače. Da nauče ponešto i o našim predivnim šumama Strahinjčice pobrinula se Dijana iz Javne ustanove . Šetnjom kroz Radoboj ponovili smo sve o razvoju školstva  u našoj općini, prepoznavali kulturne ustanove i spoznavali njihovu ulogu u našem životu. Nismo zaboravili ni legende koje smo povezali sa mjestom događanja.  Uz Radobojčicu smo ponovili naučeno o vodama i proljeću. Priča o rudarima nastavila se i uz rudarsku zgradu i mjesto ulaska u rudnik. Posjetili smo i vodospremnik iznad Kamenečkih i shvatili da smo sretni što imamo zdravu pitku vodu i lijepu prirodu u kojoj smo uživali tijekom šetnje.

Kako nam je bilo lijepo uvjeriti se sami i otvorite fotogaleriju.