« Ožujak 2024 »

ŽUPANIJSKO NATJECANJE IZ MATEMATIKE 2012.
Autor: Ivanka Švaljek, 14. 3. 2012.

Sudionici natjecanja počeli su, zajedno sa svojim mentorima, pristizati u 9, 00 sati.

Na početku druženja učenici i mentori doručkovali su kako bi nakupili dovoljno energije za daljnji tijek natjecanja. Natjecanje je svečano otvoreno u 9, 30 sati zvucima naše himne, Lijepe naše, koju su otpjevali učenici našeg zbora. Nakon himne ravnateljica Milena Veseljak svima je poželjela dobrodošlicu, a nakon nje načelnik općine Radoboj Anđelko Topolovec i dožupanica Sonja Borovčak.

Naši učenici željeli su iznenaditi naše goste te su pripremili prigodan kratak program. Tea Tušek izvela je monolog Čemu služi matematika, a učenici 7. a razreda igrokaz Na satu matematike koji je napisala Lana Bistrović. Zbor nas je za kraj razveselio još jednom pjesmom naslova Dani.

Ravnateljica je na kraju programa sve sudionike upoznala s daljnjim tijekom natjecanja i isplaniranim aktivnostima za učenike i mentore te su učenici krenuli u učionice kako bi pristupili ispitu. Mentori su za to vrijeme krenuli na izlet. Učiteljice Magdalena Mišak i Dijana Mikša odvele su ih do centra Radoboja, crkve Presvetog Trojstva, Rimskom cestom došli su i do crkve svetog Jakova, a na kraju su posjetili Smrečkov Melin iz kojeg su ponijeli i brašno za uspomenu. Izletnici su bili oduševljeni izletom i teškom voljom su krenuli natrag prema školi.

Učenici su ispit pisali sto dvadeset minuta. U 12 sati sastalo se Povjerenstvo i prionulo ispravljanju učeničkih uradaka. Učenici su za to vrijeme  mogli odabrati između više aktivnosti kako će provesti slobodno vrijeme. Na raspolaganju im je bila školska knjižnica u kojoj su mogli pogledati film; dvorana je bila predviđena za sportske aktivnosti; informatička učionica ili rekreativna šetnja i upoznavanje Radoboja. Najveći broj učenika našao se u informatičkoj učionici, no nekolicina učenika odlučila se i za ostale aktivnosti.

Privremeni rezultati bili su objavljeni u 13 sati, a nakon rezultata slijedio je ručak gdje su se svi zajedno okrijepili.

Učenici su imali pravo uvida u testove i na moguće žalbe, a konačni rezultati objavljeni su u 14 sati.

Ubrzo su se učenici sa svojim mentorima sastali u holu škole gdje je bilo proglašenje. Svaki učenik dobio je pohvalnicu i brošuru o radobojskom kraju za sudjelovanje na natjecanju, a Općina Radoboj osigurala je i monografiju Radoboja za škole sudionice natjecanja. Učenici koji su osvojili prva tri mjesta dobili su priznanja i prigodne poklone.

U prilogu donosimo konačne rezultate natjecanja, no treba naglasiti da su naši učenici bili vrlo uspješni. Matija Čerpes osvojio je 9. mjesto u četvrtim razredima, Lorena Potočki 9. mjesto u petim razredima, Jelena Sajko 2. mjesto u šestim razredima, u sedmim razredima Mihael Grmovšek osvojio je 2. što će zasigurno biti dovoljno za Državno natjecanje  te David Vuzem 5. mjesto.

Sudeći po reakcijama učenika i učitelja možemo zaključiti da im je bilo ugodno u našoj školi te možemo reći da je natjecanje prošlo u veselom, ugodnom i motivirajućem okruženju.