Snimanje Učeničke zadruge za emisiju Školski sat
Autor: Ivanka Švaljek, 7. 2. 2018.

7. veljače 2018. godine u holu škole održana je izložba radova Učeničke zadruge te održana radionica izrade lutaka od lupine za emisiju Školski sat.

ŠkolskiHRT – emisija Školski sat prikazuje tko su „drugi i drugačiji“, po čemu su „posebni“, a upravo lutke od lupine bile su tema emisije što je privuklo urednicu školskog sata. Radionicu su vodile gospođe Anica Vidović i Mira Kovač Goda u nazočnosti učenika zadrugara od petog do osmog razreda i Malih folkloraša, te učiteljica Monike Lisak, Dragice Pospiš, defektologinje Dubravke Coha Seničić, ravnateljice Milene Veseljak i voditeljice učeničke zadruge Ivanke Švaljek.

Svaka od voditeljica imala je svoju ideju i način izrade lutaka što su zadrugari slijedili pa smo tako dobili nove, jedinstvene lutke koje pričaju priču o tradiciji i običajima našega kraja. Učenici, bake, učiteljice, voditeljica zadruge dali su intervju, dok su Mali folkloraši na kraju prikazali starinsku igru Zdenčeka koja se odvijala u lupinju nakon lupitve. Djeca su istaknula da su ponosna što su zadrugari, vole raditi rukama, razvijaju maštu, kreativnost, ponosni su na svoje radove jer je svaki bolji, zanimljiviji, ljepši od prvoga, osjećaju se opušteno i smireno i već polako prenose svoja znanja na mlađu braću ili prijatelje iz škole. Sretni su jer rade s prirodnim materijalom, svakoj lutki mogu nadjenuti ime, lutka može poslužiti kao ukras, koristiti se u lutkarskim predstavama, prigodnim priredbama, a najveći uspjeh  je osmijeh na dječjim licima kada završe svoj rad.

U ime Učenike zadruge hvala svim nazočnima na radionici.

Fotogalerija: Snimanje Učeničke zadruge za emisiju Školski sat

Forogalerija: Školski sat 1