ŠIME STORIĆ - GOST KNJIŽEVNIK U NAŠOJ ŠKOLI
Autor: Ivanka Švaljek, 19. 5. 2010.

18. svibnja našu školu je posjetio književnik Šime Storić, djeci poznat kao autor knjige Poljubit ću je uskoro, možda, koja je uvrštena u popis lektire za 6. razred.

.

Susretu su prisustvovali učenici predmetne nastave.

Književni susret je organiziran u suradnji s izdavačkom kućom Alfa. Tom prigodom predstavljene su tri knjige Šime Storića: Poljubit ću je uskoro, možda; Mačka se uvijek dočeka na noge iJana, volim te, al' stvarno.

Na početku susreta su Lucija i Petra pozdravile učenike i gosta, te ispričale nekoliko podataka o njegovom životu i radu. Nakon što je pisac predstavio svoje knjige za mlade, slijedila su pitanja koja su učenici pripremili. Tako smo saznali da je gospodin Šime zapravo učitelj matematike, što je neobično za jednog pisca. Sada je u mirovini i radi na knjizi za odrasle koja će nositi naziv Tuga. Najdraže knjige iz djetinjstva su mu Vlak u snijegu i Družba Pere Kvržice, a omiljeni mu je pisac Mato Lovrak. Čak je u djetinjstvu dobio nadimak Milo dijete po liku iz Lovrakove knjige. U svojim knjigama piše o problemima koji zanimaju mlade. Nema savršenog recepta za pisanje knjiga; treba čekati inspiraciju i pisati tako da svako završeno poglavlje navodi čitatelja da čita dalje. Gospodin Šime planira još pisati, ne samo za djecu već i za odrasle. Zanimljivo je da je naslov za knjigu Jana, volim te al' stvarno preuzeo sa zida jednog trgovačkog centra, samo je promijenio ime djevojčice kako se netko ne bi uvrijedio. Za kraj, učenici su od pisca čuli nekoliko duhovitih izreka koje bi mogli iskoristiti u sms poruci simpatiji. Sudeći po pljesku i smijehu, dopale su im se.

Susret je protekao u ugodnom ozračju, a zatim smo zamolili pisca za kratak razgovor u knjižnici, što je on srdačno prihvatio. Naša školska knjižnica obogaćena je Šiminim knjigama, a posebno ćemo čuvati onu s piščevom posvetom