Mjesec borbe protiv ovisnosti

Povodom „Mjeseca borbe protiv ovisnosti“, koji se obilježava od 15.11. do 15.12. u našoj školi održala su se predavanja i radionice o prevenciji ovisnosti za učenike petih razreda na temu:  „Prevencija ovisnosti (alkohol, droga, pušenje)“ , za učenike šestih razreda na temu: „Prevencija ovisnosti (alkohol, droga, pušenje, utjecaj medija i vršnjaka)“,od strane pomoćnice u nastavi koja je medicinski djelatnik i stručnog suradnika edukacijskog rehabilitatora te za učenike 6.b, 7.a i 7.b razreda ;Prevencija ovisnosti (alkohol) od strane Učeničke zadruge u sklopu projekta „Živjeti zdravo“, vanjski predavač gđa Marija Puljko; dok je sa učenicima od petog do osmog razreda u sklopu nastave informatike razgovarano o opasnostima na Internetu, prijevarama, zaštiti e-maila, Facebook-a; učenici osmih razreda imali su i projektni zadatak na zadanu temu, a kao rješenje dobili smo različite stripove, prezentacije, animacije i sl. Ciljevi radionica su bili: educirati djecu o štetnim posljedicama različitih sredstava ovisnosti, razvijati pozitivne stavove o životu, razvijati samopouzdanje i samopoštovanje, poticati razvoj socijalnih i komunikacijskih vještina, razvijati vještine rješavanja problema, poticati odabir djelotvornih društveno prihvatljivih ponašanja, naučiti nenasilno rješavati sukobe, poticati asertivne načine zauzimanja za sebe u svrhu formiranja osobnog stava i odupiranja vršnjačkom utjecaju.

Dok je za učenike sedmih i osmog razreda održano predavanje o prevenciji i borbi protiv ovisnosti od strane stručnih suradnika terapijske zajednice „Moji dani“ iz Đurmanca. U fokusu predavanja bila je štetnost droge i alkohola te kazivanje vlastitih iskustava ovisnosti i njezinih posljedica od strane korisnika terapijske zajednice.

« Lipanj 2018 »