EKO DAN
Autor: Ivanka Švaljek, 29. 3. 2011.

U tjednu od 21.− 25. ožujka smjestila su se tri važna ekološka datuma: Dan planeta Zemlje, Dan voda i Dan meteorologije. Tim je povodom u petak, 25. ožujka, u školi održana priredba.

Priredba je otvorena kvizom na kojem su sudjelovale ekipe 8.a i 8.b razreda.

Obje četveročlane ekipe su pokazale zavidno znanje na području fizike, kemije, geografije i meteorologije. Učenice su na sva pitanja o našem planetu Zemlji ponudile točne odgovore, tako da je stručno povjerenstvo presudilo da je rezultat izjednačen pa nismo dobili pobjednika. Kako je naglasila voditeljica, učiteljica Sanja Dunaj, cilj kviza ionako nije bio pobijediti, već kroz igru i druženje utvrditi već naučeno ili steći nova znanja. Pobjednici su zapravo svi koji marljivim radom uče o procesima i uvjetima života na našoj Zemlji, a stečeno znanje je najbolja nagrada. Čestitamo učenicama! Čestitamo i navijačima na zdušnom navijanju i maštovitim transparentima.

Nakon kviza slijedila je prezentacija RAZORNA MOĆ VODE. Učenice su konkretnim podacima o potresima upozorile na golemu snagu prirode. Ujedno su podsjetile da je čovjeku nemoguće ovladati tom silom, o čemu nam najbolje svjedoči nedavni potres u Japanu. Potresne fotografije posljedica tog potresa svi prisutni učenici i učitelji su promatrali bez riječi.

Zadnji dio priredbe prošao je u puno vedrijem tonu. U zabavnom i duhovitom igrokazu učenice su predstavile vremensku prognozu za područje Radoboja. Upoznati s lokalnom meteorološkom situacijom za predstojeći vikend, učenici su požurili iskoristiti sunčano i vedro vrijeme. Sasvim zasluženo, obzirom na prikazano zavidno znanje o ekološki važnim temama.

Zavirite u fotogaleriju i otovrite album: EKO DAN