Sat evakuacije i vatrogasni sat
Autor: Ana Kiseljak, 10. 5. 2011.

Dana 4. svibnja 2011.  imali smo sat evakuacije i vatrogasni sat.

Početkom šestog sata začuli smo zvuk sirene. Brzo smo svi izašli van; učenici iz prizemlja škole izašli su na jedan izlaz, a učenici koji su boravili na katu na drugi izlaz. Vani nas je dočekao domar koji nam je pokazao kako se gasi pomoću hidranta. Pozvao je znatiželjne učenike i učitelje da se i oni okušaju u gašenju. Potom smo svi potrčali ugaleriju gdje nam je učiteljica Miljan rekla nekoliko riječi o vatrogascima i o današnjem danu. Kad je onazavršila, stigli su dugo iščekivani radobojski vatrogasci: zapovjednik DVD – a Radoboj, tajnik i jedan vatrogasac obučen u spasilačko odijelo. Zapovjednik nam je govorio o gašenju vatre te kako se trebamo ponašati kad ugledamo požar. Nakon njegovog govora otišli smo na školsko igralište gdje su nas dočekala vatrogasnakola. Vatrogascisu izveli vježbu postupanja u automobilskoj nesreći. Demonstrirali su nam kako iz vode nastaje pjena za gašenje. Izveli su još nekoliko praktičnih vježbi i pokazali funkcionalnost novog vatrogasnog vozila. Svi smo nešto naučili i veomasmo se lijepo proveli, ali se ipak nadamo da nam u budućnosti pomoć vatrogasaca neće trebati.

Ana Kranjčec, 6. a

Učiteljica Vesna Horvat, opisala nama je kako su učenici PO Šemnica Gornja obilježili Dan svetog Florijana, zaštitnika vatrogastva koje je započelo prigodnim predavanjem zapovjednika Javne vatrogasne postrojbe Krapina Marijana Lovrenčića. Korisna novostečena znanja utvrdt ćemo radom u zanimljivom radnom materijalu- poklonu našeg gosta. Nakon predavanja posjetili smo vatrogasni dom i isprobali suvremene i starinske zaštitne kacige.Vatrogasni zapovjednik je pozvao sve učenike da se uključe u rad vatrogasne mladeži  koja sudjelovanjem u natjecanjima, vatrogasnim kampovima i sličnim aktivnostima uvelike pridonosi kvaliteti DVD-a, ali i sportskog i obrazovnog života cijelog mjesta. Za kraj,dogovorili smo se da ćemo izraditi likovne radove na temu vatrogastva koje ćemo pokloniti DVD-u G.Šemnica,a oni će nam uzvratiti organizacijom prigodne nagradne izložbe u vatrogsnom domu 14.svibnja.

Fotografije s obilježavanja PO Šemnica Gornja, PO Jazvine, RN i PN iz Radoboja pogledajte u našoj fotogaleriji.