ZAVRŠNA PRIREDBA
Autor: Ivanka Švaljek, 1. 7. 2011.

Još jedna uspješna generacija učenika oprostila se od osnovne škole. Pritom su pokazali što su i koliko naučili: uz pomoć razrednica, ali prvenstveno vlastitim snagama osmislili su i vodili završnu priredbu 30. lipnja u sportskoj dvorani škole.

Učenici 8.a i 8.b razreda priredbu su otvorili zajedničkom izvedbom pjesme Oko jene hiže, uz pratnju učiteljice Dubravke Habjanec. U programu priredbe izmjenjivali su se ozbiljni, ali i duhoviti nastupi i skečevi, koje su najavljivali Mihaela i Kristijan. Tako su učenice Laura i Anita pročitale svoja razmišljanja i osjećaje na kraju osnovnoškolskog obrazovanja, pri čemu su naglasile uzbuđenje zbog novog razdoblja u životu, ali i tugu zbog rastanka s prijateljima, učiteljima i svojom školom. Da tuga i nostalgija ne prevladaju, učenici su se prisjetili bisera s nastave i viceva, a smijeha nije nedostajalo ni u skeču o školi i učiteljima. Osmaši su naime pojedinim učiteljima poklonili simpatične i neobične darove, čime su iznenadili i zabavili sve prisutne.

Nakon nastupa mažoretkinja i završne pjesme, učenike je pozdravila ravnateljica Milena Veseljak. Pohvalila je osmaše za postignute uspjehe i zaželjela uspješan upis u odabrane srednje škole. Učenicima koji su sve razrede prošli s odličnim uspjehom ravnateljica je prigodno nagradila. Ovom prilikom poklone su dobili i učenici koji su postigli zapažene rezultate na natjecanjima (Mia Jurinjak, 7.b i Mihael Grmovšek, 6.a) kao i njihove mentorice, učiteljica Josipa Miljan i učiteljica Dragica Šalković.

U završnom dijelu priredbe osmašima su njihove razrednice Sanja Dunaj (8.a) i Ivanka Švaljek (8.b) podijelile svjedodžbe. Pri podjeli svi su prisutni na Power Point prezentaciji mogli vidjeti fotografije svakog osmaša. Tijekom cijele priredbe prikazivale su se fotografije učenika kao presjek svega onoga što su oni, zajedno sa svojim učiteljima, proživjeli tijekom ovih 8 godina. Podjelom svjedodžbi to je razdoblje i službeno završilo.

Našim osmašima želimo uspješno daljnje školovanje, ali i poručujemo da ne zaborave školu u kojoj su stekli osnovno i temeljno obrazovanje. A nas koji ostajemo već na jesen čeka nova generacija. Nadamo se da će biti uspješna kao i ova.

Fotogalerija: Završna priredba