Dan obitelji
Autor: Ivanka Švaljek, 18. 5. 2012.

Međunarodni dan obitelji slavi se u cijelom svijetu pod sloganom „Da obiteljski dan ne čine stvari nego srdačni odnosi roditelja i djece.“ Da je obitelj najdragocjeniji dar koji treba čuvati iz dana u dan, podsjetili su nas učenici RN Matične škole, PO Šemnica Gornja i PO Jazvine.

U prostorijama škole 15. svibnja 2012. održao se susret učenika i njihovih roditelja. Učenici su za svoje roditelje pripremili sa svojim učiteljicama prigodan program obogaćen plesom, pjesmom, glumom i recitacijama.

Nakon programa roditelji su napustili školsku dvorana kako bi pristupili predavanju pedagoginje Ivane Trtoman. Tema predavanja bio je stres,  kako ga još nazivaju, današnji tihi ubojica. Roditelji su ispunjavali upitnik koji im je odgovorio na pitanje jesu li pod stresom i u kolikoj mjeri. Učenici su se za vrijeme predavanja bavili sportskim aktivnostima i čekali roditelje da im se pridruže.

Kada su roditelji stigli, uslijedio je natjecateljski dio programa. Učenici razredne nastave međusobno su se, sa svojim roditeljima, natjecali u pet igara: gađanje loptom u čunj, utrka u vreći, premještanje predmeta iz obruča u obruč, slalom vožnje tačkama i navlačenje konopca.

Iako su se svi učenici približili konačnoj pobjedi, nekoliko bodova odlučilo je da su pobjednici učenici 3. razreda učiteljice Dragice Pospiš. Pobjednici svake igre dobili su pohvalnice i žabice za sudjelovanje u Danu obitelji. Na kraju veselog druženja učenici i roditelji zasluženo su se zasladili kolačima.

Cilj ovog susreta bio je da učenici provedu vrijeme sa svojim roditeljima i sve zajedno nas podsjete da je obitelj zajednica koju svakodnevno treba čuvati, cijeniti i njegovati.

Fotogalerija: Dan obitelji - Radoboj

Fotogalerija: Dan obitelji - PO Šemnica Gornja