Djeca su naša budućnost
Autor: Ivanka Švaljek, 6. 7. 2012.

Učenici naše škole mogu se pohvaliti brojnim uspjesima tijekom školske godine.

Primjer su nam već sada bivši osmaši koji su svih osam godina školovanja završili s odličnim uspjehom. To su: Suzana Inkret, Antonela Potočki, Maja Cerovečki, Mia Jurinjak,  Filip Mikša, Vida Špoljar, Tea Tušek. Učenici su na završnoj priredbi javno pohvaljeni te su dobili pohvalnice i knjige. Na svečanoj podjeli svjedodžbi učenica Suzana Inkret proglašena je učenicom generacije te je dobila zasluženu nagradu, knjigu i priznanje.

Učenici svih razreda sudjelovali su u školskoj godini 2011. /2012. na brojnim natjecanjima te likovnim i literarnim natječajima:

LIKOVNI NATJEČAJI: Čovjek čovjeku – Dani kajkavske riječi u Zlataru, Kaj u riječi, pjesmi, slici i plesu u Krapini, izložba pisanica u Krapini, Volim mlijeko – Dukat, izložba Tradicija i suvremenosti u muzeju Mimara (na izložbu uvršten rad Helene Haldek), Sferin natječaj u galeriji umjetnina grada Slavonskog Broda.

LITERARNI NATJEČAJI: Dani kajkavske riječi u Zlataru, Kaj u riječi, pjesmi, slici i plesu u Krapini, Pjesnička nagrada Antun Mihanović u Klanjcu, Nagrada Side Košutić u Radoboju, Haiku dan Dubravko Ivančan u Krapini, Stjepan Kranjčić u Križevcima, Lovrakovi dani u Velikom Grđevcu, Natječaj Naklade Ljevak, Dječji festival u Zagrebu, Znam, hoću, mogu (nagradu osvojila Lana Bistrović), Susret riječi u Bedekovčini, Najljepše pismo – natječaj Hrvatske pošte, Smotra dječjeg kajkavskog pjesništva Dragutin Domjanić u Sv. Ivanu Zelini (nagradu osvojila Maja Cerovečki), Dani Ksavera Šandora Gjalskog u Zaboku, Nagrada Ivica Kičmanović (nagradu osvojila Maja Cerovečki).

ŽUPANIJSKA NATJECANJA: Lidrano 2012., vjeronauk, hrvatski jezik, kemija, fizika, geografija, povijest, LIK (učenik Izidor Kamenečki dobio je nagradu), engleski jezik, matematika, prva pomoć.

DRŽAVNA NATJECANJA: učenik Mihael Grmovšek sudjelovao je na natjecanjima iz matematike (treće mjesto) i kemije (16. mjesto).

Da škola nije zaboravila na  zapažene rezultate učenika i njihovih mentora, dokazano je susretom koji se održao u prostorijama škole 4. srpnja 2012. godine. Zahvaljujući ravnateljici Mileni Veseljak učenici su pristupili svečanosti zajedno s roditeljima i mentorima. Svojim dolaskom svečanost su uveličali učenici koji su osvojili prva tri mjesta na županijskim ili državnim natjecanjima te su nagrađeni vrijednim knjigama i pohvalnicama.

1. Mihael Grmovšek (7. r.) pohvaljen je za osvojeno 3. mjesto na županijskom natjecanju iz hrvatskoga jezika, osvojeno 3. mjesto na državnom natjecanju iz matematike i 1. mjestu na međunarodnom matematičkom natjecanju „Klokan bez granica“
  2. David Vuzem (7. r.) osvojio je 2. mjesto na županijskom natjecanju iz kemije i 3. mjesto na međunarodnom matematičkom natjecanju „Klokan bez granica“
  3. Alen Košutić (7. r.) osvojio je 1. mjesto na međunarodnom matematičkom natjecanju „Klokan bez granica“
  4. Kristina Košutić (8. r.) postigla je uspjeh na literarnim natječajima (2. mjesto Mala nagrada Gjalski, 1. mjesto Pjesnička nagrada Antun Mihanović, sudjelovanje na Novigradskom proljeću, sudjelovanje na Hrvatskom dječjem festivalu, sudjelovanje na Danima kajkavske riječi u Zlataru)
  5. Suzana Inkret (8. r.) pohvaljen je za osvojeno 2. mjesto na županijskom natjecanju iz hrvatskog jezika
  6. Antonio Sajko (6. r.) osvojio je 3. mjesto na međunarodnom matematičkom natjecanju „Klokan bez granica“
  7. Jelena Sajko (6. r.) osvojila je 2. mjesto na županijskom natjecanju iz matematike i 1. mjesto na županijskom natječaju Katastrofa i snaga zaštite i spašavanja.

Učenici, roditelji i mentori nakon svečane podjele nagrada ostatak vremena proveli su u ugodnom druženju okrijepivši se hladnim napitcima i malom zakuskom uz razgovor, smijeh i želje da dogodine postignu iste, ako ne i bolje rezultate.