Autor: Tamara Leško, 22. 10. 2012.

19.10.2012. u petak proslavljen je Dan škole u Radoboju koji je protekao u duhu zajedništva učenika, roditelja učenika, učitelja i  mještana općine Radoboj.

Svojim dolaskom razveselili su nas i brojni gosti. U pozdravnom govoru na početku proslave, ravnateljica Milena Veseljak zahvalila je svima koji su na bilo koji način pridonijeli  napretku i boljitku naše škole. Istaknula je važnu ulogu svih odgajatelja koji svojim primjerom trebaju podučavati mlade naraštaje te sve nazočne podsjetila koliko je važno pronaći snagu kad nas sa svih strana plaše teškom situacijom i uživati u malim stvarima, znati praštati, širiti ljubav, zračiti optimizmom, veseliti se svakom novom danu... te nas svima poželjela da budemo sretni“. Nastavljajući se na ravnateljičin govor, dožupan KZŽ gosp. Anđelko Ferek Jambrek istaknuo je da se Radoboj treba ponositi svojim mjestom i svime što je u njemu napravljeno upravo jednom dobrom suradnjom i timskim radom te da u tom pravcu treba nastaviti i dalje raditi.

„Danima otvorenih vrata“  koji su trajali od 17. do 19. listopada,  škola je ponovo potaknula uključenost roditelja u školu i istaknula važnost njegovanja tog partnerskog odnosa. Pošto je kruška sve popularnija u našemu mjestu, bila je simbol naše proslave.

Proslava se sastojala od svečane priredbe i prezentacije nekih projekata. Nakon bogatog kulturno-umjetničkog programa, predsjednik Vijeća općine Radoboj gosp. Alojz Sajko podijelio je nagrade najuspješnijim učenicima u protekloj školskoj godini i njihovim mentorima.  Glumom, recitacijama, plesnim koracima, pjesmom, smijehom, jedinstvom i složnošću  učenici su pokazali da se zajednički trud isplati i dali najveći doprinos obilježavanju ovog dana. Nakon programa proslava se nastavila u prostorima škole na kruškijadi  uz kuhane kruške i stol bogat kolačima od krušaka u kojima su najviše uživali učenici s roditeljima. Na samome kraju, učenici su ponosno poveli svoje roditelje prostorima škole pokazujući im izložbu svojih likovnih radov  a.

Fotogalerija: Blagoslov kruha PN

Fotogalerija: Radionice uz Dan škole

Fotogalerija: Dan škole

Fotogalerija: Kolači od krušaka i kruškijada