Radionica za djecu s poteškoćama u razvoju
Autor: Ivanka Švaljek, 14. 12. 2012.

Božic je vrijeme ljubavi, pomaganja i sreće. Kako bismo gačinili upravo takvim, učenici iz radobojske škole s vjeroučiteljem Draženom dobrovoljno priređuju radionice za djecu s poteškoćama u razvoju koja se školuju u Specijalnoj školi u Krapinskim Toplicama. Njih u sklopu Projekta o suradnji vodi gospođa Jasna Vukoja iz Krapine.

Ovih dana organizirane su dvije radionice. U prvoj radionici koja je održana 29. studenoga 2012. zajedno smo izrađivali božične ukrase. Cilj radionice je bio ukljuciti svu djecu da zajedno rade te se pri tome lijepo provedu i steknu nove prijatelje. Prvo smo izrađivali anđele od papira i ukrasnih trakica. Princip rada pokazao nam je odrasli koji takoder ima poteškoće. To dokazuje da i takvi
ljudi imaju interese i talente koje trebaju što više pokazivati. Nakon anđela izrađivali smo kuglice koje su prilično dobro ispale. Možemo biti ponosni na radove koje smo načinili. Zajedničko druženje nije dugo trajalo, ali priuštilo je bolesnoj djeci da se i oni osjećaju prihvaćena u društvu. Slična radionica je ponovljena 13. prosinca. Izrađivali smo čestike i usavršavali ukrase te na samom kraju, u pravom duhu Božica, okitili božicno drvce. Kako bismo proslavili savršeno obavljen posao, počastili smo se slatkišima i napravili maloslikanje. Fotografije najbolje prikazuju kako smo se lijepo proveli. Ovakva druženja ne organiziramo radi sebe, već upravo zbog te djece s posebnim potrebama kojima su potrebna takva druženja. S nama su osjetili prijateljsku ljubav i poštovanje. Sudjelovanjem na takvim radionicama shvaćaju da su oni jednako vrijedni poput svih nas ostalih. Radionice ce se i dalje održavati, ali tek nakon Nove godine pa stoga pozivamo sve koji vole zabavna druženja i dobrotvorni rad da nam se pridruže.

Lana Bistrović, 8.a

Fotogalerija:  Radionica za djecu s poteškoćama u razvoju